9 listopada 2022 r. uczniowie klas III a i III b wraz z wychowawczyniami p. Barbarą Mróz i p. T. Wardak oraz opiekunem p. Wandą Michalak pojechali na wycieczkę do Łukowa. Program był bardzo napięty i bogaty począwszy od poznania historii Łukowa i ziemi łukowskiej po sztukę teatralną oraz sport i rekreację. Uczniowie byli w Muzeum Regionalnym w Łukowie, gdzie bacznie obserwowali zgromadzone eksponaty, zdjęcia, maszyny i urządzenia i uważnie słuchali ciekawostek związanych z ziemią łukowska. W auli I LO im. T. Kościuszki obejrzeli sztukę teatralną ,,Plastusiowy pamiętnik”, podczas której ,,przenieśli się” do wielu sytuacji szkolnych. Każdy zabrał coś dla siebie. Kulturalnie zjedli posiłek doskonale radząc sobie w sytuacji kupna/sprzedaży i technologią ICT. Na zakończenie udali się do sali zabaw Arkabos, gdzie bardzo aktywnie spędzili czas grając w kręgle i korzystając ze wszystkich atrakcji sali.  Zadowoleni wrócili do swoich domów.