6 października 2022 r. uczniowie klas III a i III b pod kierunkiem swoich wychowawczyń p. B. Mróz i p. T. Wardak uroczyście rozpoczęli działania w ramach innowacji pedagogicznej ,,Podróże z książką inaczej”. Uczniowie obydwu klas czytali wcześniej przygotowane fragmenty książek i tekstów literackich w starej sali gimnastycznej przy użyciu mikrofonu i głośnika . Uczniowie uważnie słuchali czytanych przez koleżeństwo tekstów. Ponadto w ramach innowacji uczniowie wykonywali m. in. okładki lektury ,,Asiunia”, tworzyli krótkie rymowanki i teksty, pisali listy, zaproszenia, ogłoszenia, wiersze o jesieni, wzięli udział w klasowych i międzyklasowych konkursach czytelniczych, czytali teksty w obecności rodziców, nauczycieli głośno i cicho, czytali również w domu członkom rodzin i znajomym.