17 października z inicjatywy Szkolnego Klubu PCK oraz Samorządu Uczniowskiego odbył się  w naszej szkole DZIEŃ PIŻAMY. Cieszymy się, że  tak duża grupa uczniów z kl. 0 oraz I- VIII  zdecydowała się przyjść do szkoły w tych strojach.

Dzień Piżamy - to dzień zdrowia i dzień solidarności z dziećmi chorymi onkologicznie. Natomiast piżama to standardowe ich ubranie. Co roku około 1400 dzieci otrzymuje diagnozę - choroba nowotworowa. Długotrwałe agresywne leczenie, skutki samej choroby, chemio- i radioterapii wymagają kompleksowej rehabilitacji po leczeniu.
Na pierwszej godzinie lekcyjnej szkolna społeczność miała okazję posłuchać prelekcji  na temat: „Kodeks walki z rakiem”. Poznała główne przyczyny choroby oraz sposoby jej zapobiegania. Ponadto podczas przerw członkowie Szkolnego Koła  PCK oraz Samorządu Uczniowskiego sprzedawali  domowe wypieki w cenie od 2 do 4 złotych w zależności od rodzaju słodkości przygotowanych przez uczniów oraz opiekunów PCK i SU. Kiermasz okazał się bardzo dużym sukcesem, ponieważ uczniowie sprzedali wypieki na kwotę  954,34 zł. Z uwagi na ogromne zaangażowanie uczniów w akcję bardzo dużo przysmaków było sprzedawanych  również następnego dnia. Cały dochód został przesłany do Fundacji "Gdy Liczy się Czas" na stworzenie ośrodka rehabilitacji dla onko chorych dzieci. Podczas piątej godziny lekcyjnej odbył się bieg w piżamach wokół szkoły, który przeprowadziła p. Joanna Smyk. Wzięli w nim  udział uczniowie klas IV-VIII (po 2 dziewczynki i 2 chłopców).

W kategorii dziewcząt:

8.K. Połeć 4a
9.J. Skwarek 8b
10.K. Sprycha 8b

Każda osoba w piżamie mogła również liczyć na niepytanie.

W imieniu Szkolnego Klubu PCK i SU dziękujemy za zaangażowanie całej społeczności szkolnej w tak szczytną akcję jaką jest pomoc dzieciom z chorobą nowotworową. Z pewnością Dzień Piżamy zorganizujemy za rok!

Organizatorzy: Szkolny Klub PCK i SU