Inscenizacja wiersza Jana Brzechwy "Na straganie" w wykonaniu IIA

„Na straganie w dzień targowy takie słyszy się rozmowy …” pewnie każdy zna wiersz Jana Brzechwy i wartości, jakie z niego płyną.  Uczniowie po omówieniu utworu postanowili zaprezentować go młodszym kolegom i koleżankom.

Drugoklasiści wspólnie z rodzicami przygotowali  barwne stroje. Każdy uczeń miał przydzieloną rolę warzywa z wiersza, którą bezbłędnie opanował i pięknie wyrecytował. Następnie uczniowie wykonali taniec  do bardzo przyjemnej muzyki pt.” Jarzynowa Gimnastyka”. Podsumowaniem występu były zagadki .

Przedstawienie odbyło się we wtorek 11.10.2022r. Klasa II a wraz z wychowawczynią panią Beatą Szczęśniak i panią Martą Krasucką zaprosili na występ kolegów i koleżanki z grup przedszkolnych i klas I-II.

Wszyscy z zaciekawieniem oglądali scenki z życia warzyw, które miały uświadomić dzieciom ich ogromną rolę w naszej diecie.