Telefon 25 796 11 84
E-mail poczta@zs-stanin.pl
Witaj
Witamy
Wyświetl stronę jako PDF

Po raz drugi nasza szkoła ubiegała się  i uzyskała wsparcie finansowe w ramach programu wieloletniego-  ”Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” - Priorytet 3, Kierunek interwencji 3.2. Program ma na celu tworzenie warunków rozwoju i rozwój czytelnictwa w Polsce poprzez kształtowanie i promowanie postaw proczytelniczych, oraz wzmacnianie roli bibliotek szkolnych. W związku z realizacją programu,  w naszej szkolnej bibliotece. pojawiły się pierwsze nowości wydawnicze. Odbyła się  promocja czytelnictwa, w którą zostali włączeni uczniowie i nauczyciele. Wszystko to w ramach  Szkolnego Tygodnia Promocji Czytelnictwa. Uczniowie wzięli udział w:

  • Bajkowych podchodach w lesie,
  • Spotkaniach czytelniczych w bibliotece
  • Pikniku czytelniczym

Ponadto, na każdym etapie edukacyjnym będą przeprowadzone projekty czytelnicze: ,,Przez Europę z baśnią”, ,, Życie i twórczość Marii Konopnickiej”. Na czytelników biblioteki czekają też akcje czytelnicze: ,,Zaczytane..poniedziałki?…..wtorki.?”, ,,Czytelnicy –czytelnikom”, ,,Polecam, bo czytałam/łem”. Pamiętamy też o imprezach bibliotecznych, a wśród nich: ,,Co nasi rodzice czytali , gdy byli mali”, ,,Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych”. Jednym słowem będzie się działo… A wszystko to z wykorzystaniem nowość zakupionych w ramach NPRC. Zapraszamy!
Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka

Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com