W dniu 31.05.2022r. Przedszkolaki z Zespołu Szkół w Staninie rozpoczęły świętowanie. Od samego rana na dzieci czekało wiele atrakcji: spotkanie ze Strażakami Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Staninie oraz Policjantami Komendy Powiatowej Policji w Łukowie, dzięki którym dzieci dowiedziały się jak na co dzień wygląda ich praca oraz jakim sprzętem się posługują. Mogły z bliska obejrzeć samochód strażacki i policyjny oraz ich wyposażenie.

Dodatkową atrakcją był pies służbowy, z którym przyjechali Panowie Policjanci. Wykonywał on nie tylko słowne, ale i za pomocą gestów komendy wydane przez swojego przewodnika, co dla dzieci było ogromną radością i wielkim zaskoczeniem. Prawdziwy zachwyt i radość sprawiła dzieciom również kurtyna wodna, którą strażacy uruchomili za pomocą węża strażackiego.

Nad dobrą zabawą maluchów czuwały Panie Animatorki, które dostarczyły dzieciom wielu wrażeń poprzez zabawy z chustą, puszczanie baniek mydlanych oraz różne gry i zabawy.