• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

III Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

14

III Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Nasza szkoła wzięła udział w III Światowym Dniu. Tydzień przed WMTDay uczniowie powtarzali tabliczkę mnożenia na lekcjach matematyki. Na korytarzu pojawiła się gazetka informacyjna o akcji ze sposobami i wierszykami ułatwiającymi zapamiętanie niektórych przykładów mnożenia. Wśród uczniów przeprowadzono ankietę nt. „Nauczenie, którego przykładu z tabliczki mnożenia sprawiło Ci najwięcej trudności?”. Respondenci najczęściej wskazywali 8∙7. W piątek 27 września powołani Egzaminatorzy sprawdzali umiejętność mnożenia wśród uczniów, nauczycieli (przedszkola, szkoły podstawowej i gimnazjum), innych pracowników szkoły, gości, którzy tego dnia odwiedzili naszą placówkę. Patrole Egzaminacyjne MT pojawiły się również na ulicach Stanina, w sklepach, w Ośrodku Zdrowia, w Urzędzie Gminy. Osoby, które otrzymały tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia mogły wziąć udział w Internetowym Konkursie Matematyczno-Logicznym. Warto podkreślić, że do akcji włączyło się 756 szkół z różnych krajów świata, w tym duża część z Polski i Rosji. Były również szkoły z: USA, Kolumbii, Irlandii, Anglii, Białorusi, Austrii, Nowej Zelandii, Urugwaju,…

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.