Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia, ktore ma na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu.

W naszej szkole dzień ten odbył się 4 kwietnia. Z tej okazji, przygotowano wystawę z najważniejszymi informacjami odnośnie trudności, z jakimi zmagają się osoby dotknięte tym zaburzeniem. Powstały trzy gazetki w różnych częściach szkoły oraz rozwieszone zostały plakaty. Podczas przerwy w szkolnym radiowęźle prezentowana była również piosenka 4 & FACE TO FACE - Wielka siła.

4 kwietnia wśród nauczycieli i uczniów dominował w ubiorze kolor niebieski. Nauczyciele dodatkowo na swoich piersiach nosili ordery z hasłem, pt. "Wiem, Rozumiem i Akceptuje"

Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzą wiedzę i tolerancję naszych uczniów wobec osób dotkniętych autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju.

Koordynatorami działań byli nauczyciele należący do zespołu Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej.