Telefon 25 796 11 84
E-mail poczta@zs-stanin.pl
Witaj
Witamy
Wyświetl stronę jako PDF

Spotkania wirtualne z uczniami ze szkół partnerskich projektu Erasmus +


Czytanie jest ważną umiejętnością, która otwiera umysły i serca na wszelkie dziedziny życia, wpływa na rozwój emocjonalny oraz wzbogaca świat wyobraźni czytelnika. Jest również jednym ze sposobów  rozwijania komunikacji będącej kluczem do umiejętności nauczania i uczenia się.  Uczniowie klas: IVa, IVb i V, Zespołu Szkół w Staninie wzięli udział w międzynarodowych wideokonferencjach w ramach projektu Erasmus+ „Tell me more”.

W marcu odbyły się cztery takie wideokonferencje. Były to wirtualne spotkania z rówieśnikami z: Włoch, Portugalii i Turcji. Ich celem było zmotywowanie uczniów do czytania, podniesienie umiejętności językowych, praktyczne zastosowanie TIK oraz rozwijanie otwartości i akceptacji.

Uczniowie podjęli niemały wysiłek, angażując się w realizację tego przedsięwzięcia. Przygotowania rozpoczęli już przed spotkaniem. „Na żywo” - przeczytali ustaloną książkę, zredagowali pytania i wypowiedzi w j. angielskim do przeprowadzenia wywiadów z kolegami z innych szkół europejskich.

Podczas każdego ze spotkań dzieci opowiadały o sobie,  przeprowadzały wywiady z rówieśnikami i wymieniały opinie o przeczytanej lekturze.  „Wisienką na torcie” była rywalizacja online na platformie Kahoot - zagranie w grę sprawdzającą znajomość książki. Uczniowie kl. IVa pracowali z lekturą „Pinokio”, IVb z książką „Piotruś Pan”, a chętni uczniowie klas V z „Harrym Potterem”.

Videospotkania  okazały się działaniem, które wszystkim bardzo się spodobało i przyniosło dużo pozytywnych emocji. Okazało się, że uczniowie mieszkający w odległych krajach znają i lubią  takie książki, muzykę i gry komputerowe. We wszystkich państwach dzieci lubią pizzę, znają  Roberta Lewandowskiego, słuchają muzyki Michaela Jacksona, grają w Brawl Stars. Są miłe, uśmiechnięte, chętne do kolejnych spotkań i wspólnych działań. Zgodnie z nazwą  naszego projektu „Tell me more...”, chcą powiedzieć nam więcej i poznać nas bardziej.

Kolejnym działaniem będzie tworzenie „one book, one page”, czyli książki na jednej stronie. Efektami pochwalimy się również poprzez videokonferencje, na które czekamy z niecierpliwością.

 

 




Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka

Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com