Począwszy od roku szkolnego 2019-2020 Zespół Szkół w Staninie realizuje zadania projektu „Erasmus +” – Partnerska wymiana szkół „MATEMATYKA Z GRAMI I ZABAWĄ W CAŁEJ EUROPIE”.

Cele i oczekiwane rezultaty projektu obejmują wymianę wiedzy i doświadczeń dotyczących nauczania i uczenia się matematyki wśród uczniów w krajach partnerskich, odkrywanie nowych sposobów uczenia się, umacnianie tradycyjnych metod tak, aby uczniowie mogli zdobywać wiedzę i doświadczenie lokalnie oraz w wymiarze europejskim.

W  dniach 24 - 28.01.2022 w odbyło się 5. międzynarodowe spotkanie z udziałem uczniów i nauczycieli  ze szkół partnerskich zorganizowane przez z Szkołę National College "Ana Aslan" Brăila z Rumunii. Przyjaciele z Chorwacji, Turcji i Litwy wzięli udział fizycznie, natomiast szkoły  z Włoch i Polski - online.

Zainteresowani uczestniczyli w zajęciach matematycznych,  jak i w zajęciach kulturalnych -  wirtualnym zwiedzaniu najciekawszych miejsc Rumunii.

Naszą szkołę reprezentowało 46 uczniów z klas IVa, IVb i Va pod opieką p. Izabeli Gromady, p. Barbary Gajownik, p. Iwony Czerniewicz i p. Katarzyny Koślacz. Warsztaty trwały 3 dni. Podczas nich uczniowie obliczali odległości pomiędzy szkołami partnerskimi, budowali przestrzenne figury geometryczne, układali tangramy, porównywali ciężary zwierząt, ćwiczyli tabliczkę mnożenia, robili plakaty. Jednym z zadań było również napisanie przez uczniów stworzonego przez matematyków ze szkół partnerskich „egzaminu” matematycznego, zwanego MY PISA.

Wiedzę i doświadczenie zdobyte podczas mobilności uczniowie rozpowszechnią podczas planowanego na marzec Szkolnego Dnia Liczby Pi.  Uważamy, że warto dzielić się z innymi tym, co wartościowe.