22 marca 2022 roku uczniowie klas 1A i 1B udali się na wycieczkę do Muzeum Sił Powietrznych do Dęblina i na baseny.

Wyjazd wzbogacił wiedzę uczniów dotyczącą historii powstania i najważniejszych etapów dziejów polskich skrzydeł, aż po czasy współczesne.

Szczególnym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się liczne dokumenty i pamiątki archiwalne, umundurowanie lotnicze typowe dla danego okresu historycznego, a także plenerowa wystawa statków powietrznych, przeciwlotnicze zestawy rakietowe, artyleria przeciwlotnicza oraz sprzęt zabezpieczenia lotów. Niebywała gratką dla wycieczkowiczów było wejście na pokład do jedynego w Polsce śmigłowca Mi-4.

Uczniowie poznali także zawód pilota i inne zawody związane z nawigacją samolotów.