Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Lublinie Placówka Terenowa w Łukowie informuje o ogłoszeniu przez Panią Prezes KRUS, XII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem:
"Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”

Konkurs przeznaczony dla uczniów ze szkół podstawowych z terenów wiejskich ma na celu promowanie wśród dzieci pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego, poszerzanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym, rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej, indywidualnych zdolności twórczych, a także ma na celu popularyzowanie Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych w następujących kategoriach wiekowych:
I    grupa — kl. 0 - III szkoły podstawowej,
II    grupa — kl. IV - VIII szkoły podstawowej.

W związku z tym zwracamy się z gorącą prośbą o rozpropagowanie konkursu wśród wszystkich uczniów szkoły i zachęcenie ich do udziału w konkursie.

Po trzy najlepsze zdaniem Państwa prace plastyczne w formacie A3ș z każdej grupy wiekowej należy przesłać na adres:
Placówka Terenowa KRUS w Łukowie 21-400 Łuków ul. Ks. Stanisława Wyszyńskiego 42a z dopiskiem: nKONKURS”
Laureaci konkursu zostaną uhonorowani nagrodami rzeczowymi. Termin nadsyłania prac konkursowych upływa z dniem 1 kwietnia 2022 r. (decyduje data wpływu prac do PT KRUS Łuków).

Praca plastyczna powinna być trwale opisana na odwrocie imieniem i nazwiskiem uczestnika konkursu. Ponadto warunkiem niezbędnym do wzięcia udziału w Konkursie jest  podpisanie przez rodziców/opiekunów prawnych dziecka i dołączenie do zgłaszanej pracy  formularza zgłoszeniowego (załącznik nr 1). Prace plastyczne bez dołączonych załączników nie mogą brać udziału w konkursie. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy przesłano również do Urzędów Gmin powiatu łukowskiego pocztą elektroniczną oraz dostępne są na stronie internetowej KRUS w zakładce aktualności. Prosimy również o przekazanie pisemnej informacji na temat liczby uczestników Konkursu w szkole, które wzięły udział w Konkursie.

Ze względu na ograniczone możliwości przeprowadzenia osobistych spotkań szkoleniowych z dziećmi, zalecamy wykorzystać jako źródła wiedzy i materiałów kierowanych do najmłodszych stronę internetową Kasy, w szczególności zakładkę Bezpieczne dziecko w gospodarstwie rolnym, gdzie znajdują się m.in. kurs e-learningowy Bezpiecznie na wsi mamy  upadkom zapobiegamy oraz film pt. Gra o zdrowie i bezpieczeństwo.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z pracownikiem PT KRUS w Łukowie odpowiedzialnym za działania prewencyjne:

Do pobrania:

.pdf235.23 KB