„Przemoc i jej konsekwencje prawne”- spotkanie z policjantem

Przemoc i odpowiedzialność prawna nieletnich, to tematy poruszone podczas spotkania uczniów klas VII i VIII ZS Stanin z aspirantem sztabowym Andrzejem Ostrowskim. Spotkanie z młodzieżą odbyło się 16.12.2021, w ramach podejmowanych przez szkołę działań profilaktycznych .

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się co to jest demoralizacja, czyn karalny, przemoc i jakie są jej rodzaje. Młodzież została poinformowana  o konsekwencjach prawnych wynikających z nieprzestrzegania prawa i obowiązujących zasad.

Policjant zwrócił uwagę na zjawisko przemocy w sieci i wyjaśnił, że nie można nikogo poniżać, nagrywać i umieszczać  ośmieszających filmów, zdjęć, informacji.

Uczniowie dowiedzieli się o zagrożeniach wynikających ze spożywania lub handlu substancjami uzależniającymi. Policjant wielokrotnie podkreślał, że warto odmawiać i nie ulęgać namowom rówieśników.

Spotkanie zostało zorganizowane przez wychowawców klas VIII