15 grudnia 2021roku młodzież naszej szkoły wzięła udział w projekcie pod hasłem „Nie zmarnuj swojego życia”, który poprowadziła grupa RYMcerze. To była ważna lekcja pokory, ale przede wszystkim tego, że życie jest wartościowsze bez używek.

Spotkanie prowadził raper Łukasz Bęś – Bęsiu i Jonatan Blank - Dj Yonas prostym językiem, pełnym młodzieżowego slangu, który niczym tekst piosenki raperskiej w łatwy sposób trafia do nastolatków. Członkowie grupy Rymcerze ostrzegali młodzież przed próbowaniem używek. Zachęcali uczniów do bycia sobą, do odkrywania swoich talentów i rozwijania swoich pasji. Zarówno Bęsiu, jak i DJ Yonas dzielili się doświadczeniami swojego życia.

Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i funduszy zebranych przez Szkolne Koło PCK podczas kiermaszów domowych wypieków i zdrowych koktajli w 2019roku. Szkolnymi koordynatorami projektu byli p. Anna Nowak i p. Beata Łazuga.