W środę 3 listopada klasa Ia wraz z wychowawczynią p. Hanną Sobiech i p. MartąKrasucką odwiedzili miejsce spoczynku bliskich nam zmarłych. Spacer alejkami cmentarza parafialnego był dla uczniów głębokim przeżyciem, wprowadził w nastrój refleksji, zadumy oraz wspomnień o osobach bliskich, których już niestety z nami nie ma. Dzieci pomodliły się i zapaliły znicze na rodzinnych grobach.

W ciszy i spokoju, jakim emanuje to miejsce, uczniowie mogli zapalić lampki również na symbolicznej mogile upamiętniającej nieznanego powstańca, który poległ w 1863 r. ,grobie byłych właścicieli Stanina rodziny Pac- Pomarnackich, żołnierzy walczących o wolność naszej wsi i okolicy .

Niewątpliwie takie wyjścia na miejsca pamięci to jedna z ważniejszych lekcji wychowania patriotycznego. Oprócz tego dzieci poznawały tradycje, zwyczaje związane ze świętem zmarłych. Dbały również o właściwe zachowanie się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.