"Myślę, więc nie śmiecę" - to przesłanie tegorocznej edycji akcji Sprzątanie Świata – Polska 2021, która odbyła się w Zespole Szkół w Staninie.

Celem akcji było podejmowanie działań w zakresie prawidłowej i odpowiedzialnej segregacji plastiku w gospodarstwach domowych, zmiana naszych indywidualnych nawyków, jak też zmiana procedur w instytucjach i firmach na przyjaźniejsze środowisku. Motywacja do rezygnacji z plastiku, tam gdzie jest to możliwe, do jego redukcji z życia codziennego tam, gdzie są możliwe inne, bardziej ekologiczne rozwiązania.

W ramach akcji w naszej szkole została przygotowana gazetka na szkolnym korytarzu przypominająca idee akcji i zasady segregacji odpadów. Uczniowie pod opieką wychowawców porządkowali wyznaczone tereny w najbliższej okolicy.

Do współpracy włączył się Zakład Gospodarki Komunalnej w Staninie, który dostarczył worki i rękawiczki oraz zobowiązał się do odbioru śmieci.

Koordynatorem akcji była Anna Nowak.