Rusza akcja informacyjna dotycząca szczepień dzieci i młodzieży od 12. roku życia.

Szczepionka to najlepszy sposób na przerwanie transmisji wirusa, a tym samym na powrót do życia, które znamy sprzed okresu pandemii. Zaszczepienie się jak największej liczby osób zwiększa szansę na trwały powrót do stacjonarnych zajęć w szkołach, placówkach i na uczelniach, wydarzeń kulturalnych czy spotkań rodzinnych i towarzyskich. Dzięki szczepionce możemy chronić nie tylko nas samych, ale także naszych najbliższych.

Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia opracowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Są one skierowane przede wszystkim do rodziców i opiekunów. W zaleceniach znalazły się m.in. informacje dotyczące spożywania posiłków przed szczepieniem czy przyjmowania leków. Przed szczepieniem rodzice powinni zwrócić także szczególną uwagę na rzetelne wypełnienie kwestionariusza. Ważne jest, aby podali wszystkie istotne informacje o zdrowiu dziecka.

Do pobrania: Kwestionariusz​ wstępnego​ wywiadu​ przesiewowego​ przed​ szczepieniem​ osoby​ niepełnoletniej​ przeciw COVID-19

3 września 2021r. (piątek) o godzinie 16.00 w Zespole Szkół w Staninie odbędzie się spotkanie z lekarzem Ośrodka Zdrowia. Pani Elżbieta Konopka-Mularzuk przekaże szereg informacji dotyczących organizacji szczepień uczniów naszej szkoły. Serdecznie zapraszamy do udziału rodziców uczniów klas szóstych, siódmych i ósmych.

Dyrekcja Zespołu Szkół w Staninie