Telefon (25) 796 11 84
E-mail poczta@zs-stanin.pl
Witaj
Już niedługo wakacje
Wyświetl stronę jako PDF

Uczniowie klas ósmych w oczyszczalni ścieków i w kinie w Siedlcach.


Dzień 8 czerwca 2021r. okazał się bardzo ciepły i słoneczny. Uczniom klas ósmych i ich wychowawcom: Barbarze Gajownik i Krystynie Rosłoń sprzyjała nie tylko pogoda, lecz także dopisywał dobry nastrój. Kolejny raz mogli spotkać się poza murami szkoły w swoim gronie. Mieli okazję miło spędzić czas, a zarazem zdobyć nową wiedzę i  umiejętności w sposób inny, niż podczas lekcji.

Pierwszym i głównym punktem wycieczki była wizyta w Oczyszczalni Ścieków w Siedlcach. Zasadę działania oczyszczalni omówiła uczniom pani Monika, która pracujena stanowisku  technologa. Pokazała młodzieży całą ścieżkę ściekową, dzielącą się na część mechaniczną i biologiczną. Przedstawiła również gospodarkę osadową oczyszczalni. Zwróciła uwagę na to, że biogaz, który produkuje oczyszczalnia jest wykorzystywany przez nią samą do produkcji własnej energii. Młodzież obejrzała również laboratorium przyzakładowe i zapoznała się z zawodem laboranta. Pani Monika opowiedziała też, na czym polega jej praca, jako technologa. Umożliwiła uczniom krótkie spotkania z pracownikami na stanowisku mechanika, automatyka, kierowcy i innych pracowników fizycznych oczyszczalni.

Wycieczka do oczyszczalni ścieków była jednym ze sposobów realizacji innowacji pedagogicznej „Chemia wszechobecna w codziennym życiu”. Była również dobrą okazją do realizacji Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego.

Drugim punktem wycieczki było obejrzenie filmu „GODZILLA vs. KONG” w kinie Helios. Oczywiście,  nie mogło zabraknąć również pysznego jedzonka.
Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka

Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com