• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Wizyta w szkole partnerskiej-Włochy

4

Wizyta w szkole partnerskiej-Włochy

   Nauczyciele z tej placówki po raz kolejny podążyli śladami zdobywania wiedzy o edukacjii kulturach innych narodów europejskich. W Salerno SP w Staninie reprezentowały 3 osoby: p. dyr. Janusz Sobiech, p. Katarzyna Koślacz  (koordynator projektu), oraz p. Anna Cieślak – nauczyciel. Wizyta była skoncentrowana na obserwacji zajęć edukacyjnych we włoskiej szkole tj.: j. angielski, j. włoski, geografię, rytmikę, zajęcia plastyczne  i inne. Po zakończonych lekcjach, były przeprowadzone dyskusje na temat podobieństw i różnic systemu edukacyjnego czy też bazy dydaktycznej szkoły partnerskiej.
   Ponadto zorganizowano dla gości wycieczkę po malowniczych górskich okolicach Salerno i Amalfi, gdzie  zwiedziliśmy muzeum powstania papieru oraz piękną katedrę. Mieliśmy okazję podziwiać przepiękne krajobrazy, jadąc wzdłuż wybrzeża. Projekt Comenius to nie tylko integracja, przełamanie barier językowych, nowe znajomości, ale przede wszystkim wymiana doświadczeń zawodowych.

Następne spotkanie odbędzie się w Finlandii.

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.