Samorząd Uczniowski SP

Aktualności:

„Życzliwe słowa przyjaciół mogą być krótkie i łatwe do wypowiedzenia, ale ich działanie jest naprawdę wielkie.”

Matka Teresa z Kalkuty.

21 listopada obchodzony był Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To dzień dobrych uczynków i dobrych emocji. Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła obchodziła Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Był to dzień wyjątkowy; pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. Aby umilić sobie przerwy i spędzić je z uśmiechem na twarzy, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie losowali karteczki, na których mieli zadania do wykonania. A oto przykłady kilku z nich: Podejdź do kogoś kto jest smutny lub stoi sam i zacznij rozmowę; powiedz komplement koleżance/koledze; ponieś plecak koleżance; uśmiechnij się do 10 osób. Na drzwiach klas pojawiły się sentencje i przysłowia mówiące o życzliwości, przyjaźni, uśmiechu…
Za organizację tego dnia odpowiedzialni byli uczniowie klasy IV b.

• Działanie to bardzo podobało się całej społeczności szkolnej. Oto niektóre komentarze:
  • Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko.
  • Zacznijmy od jednego dnia, a potem przedłużmy to na kilkadziesiąt następnych.
  • Niech to będą tygodnie i miesiące życzliwości.
  • Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.
  • Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi wróci do nas! ?

13 listopada 2017 Samorząd Uczniowski ogłosił jako dzień szalonych fryzur w naszej szkole. Uczniowie chętnie zaangażowali się w obchody tego nietypowego dnia, co możemy podziwiać na poniższych zdjęciach.

W październiku 2017r. Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej zorganizował konkurs „Rozpoznaj Pracownika Szkoły po zdjęciu z dzieciństwa”. Osiemnastu pracowników naszej placówki udostępniło nam swoje zdjęcia z dzieciństwa, które zostały zaprezentowane na gazetce ściennej. Uczniowie mieli kilka dni na rozpoznanie, kto się na nich kryje. Zainteresowanie było bardzo duże, zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli, pracowników obsługi szkolnej. Konkurs stanowił wyśmienitą zabawę dla uczniów, u wszystkich wywoływał uśmiech na twarzach. Był źródłem zabawnych nieporozumień, jak i okazją do miłych wspomnień.

Zwycięzcy:

I miejsce:
Agnieszka Koślacz, VIIa
Natalia Goławska, VIIa

II miejsce:
Oliwia Sawczuk, Va

Uczennice te otrzymują nagrodę - bon na DZIEŃ BEZ PYTANIA I KARTKÓWEK.

Dziękujemy wszystkim uczniom za dobrą zabawę podczas konkursu, a nauczycielom, paniom kucharkom i pani pielęgniarce za udostępnienie prywatnych fotografii!

25 października 2017r. w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował pierwszy w tym roku szkolnym dzień tematyczny - dzień kapcia. Wszyscy biorący udział w zabawie cały dzień mogli czuć się swobodnie i komfortowo, a wręcz domowo. Poza tym, nie byli pytani przez nauczycieli. Tak mała zmiana w naszej codziennej garderobie, jak zamiana butów na kapcie, okazała się zaskakująco ważna i zabawna. Pomysł ten  wywołał wiele radości na twarzach uczniów.

Następny dzień bez pytania to 13 listopada - dzień oryginalnej, ciekawej fryzury.

Wrzesień, w każdej szkole, to miesiąc pełen wydarzeń związanych z organizacją pracy. Wybory do władz Samorządu Uczniowskiego to jedno z takich właśnie ważnych wydarzeń. Tegoroczni kandydaci przedstawili  ciekawe programy wyborcze. Po zakończeniu kampanii i ciszy wyborczej  Samorząd Uczniowski został wybrany.

Po przeliczeniu głosów komisja wyborcza w składzie:
Julia Gromada, Gabriela Koślacz, Martyna Nowak, Dominika Skwarek

wyłoniła przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Są nimi:

Przewodniczący: Łukasz Konieczny, kl. Vb

zastępca: Maciej Goławski, kl. IVa

zarząd:
Paulina Dziwulska, Nikola Król, Kamila Nowak, Roksana Redzik

• Opiekunem Samorządu Uczniowskiego w Publicznej Szkole Podstawowej w Staninie została p. Katarzyna Koślacz.
  • Przed władzami SU dużo pracy, ale wierzymy, że wszyscy uczniowie będą chętnie angażować się  w prace na rzecz szkoły i dbać o uczniowskie interesy.
  • Pierwsze działania na nami. Wspólnymi siłami powstał plan pracy naszego samorządu.
  • Przewodniczący klas przeprowadzili dyskusje, podczas których uczniowie wspólnie z wychowawcami zastanawiali się, jakie działania zaplanować do realizacji na rok szkolny 2017/2018. Na podstawie diagnozy potrzeb uczniowskich powstał plan pracy zawierający zebrane pomysły.
  • Dnia 13.10.2017 r. odbyło się spotkanie z dyrektorem, p. Jarosławem Michalakiem, który udzielił kilku wskazówek dotyczących zaplanowanych działań i zaakceptował stworzony plan.

Do pobrania: