Wrzesień, w każdej szkole, to miesiąc pełen wydarzeń związanych z organizacją pracy. Wybory do władz Samorządu Uczniowskiego to jedno z takich właśnie ważnych wydarzeń. Tegoroczni kandydaci przedstawili ciekawe programy wyborcze. Po zakończeniu kampanii i ciszy wyborczej Samorząd Uczniowski został wybrany.

Po przeliczeniu głosów komisja wyborcza w składzie:
Julia Gromada, Gabriela Koślacz, Martyna Nowak, Dominika Skwarek

wyłoniła przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Są nimi:

1. Przewodniczący: Łukasz Konieczny, kl. Vb
  2. Zastępca: Maciej Goławski, kl. IVa
  3. Zarząd: Paulina Dziwulska, Nikola Król, Kamila Nowak, Roksana Redzik
  • Opiekunem Samorządu Uczniowskiego w Publicznej Szkole Podstawowej w Staninie została p. Katarzyna Koślacz.
  • Przed władzami SU dużo pracy, ale wierzymy, że wszyscy uczniowie będą chętnie angażować się w prace na rzecz szkoły i dbać o uczniowskie interesy.
  • Pierwsze działania na nami. Wspólnymi siłami powstał plan pracy naszego samorządu.
  • Przewodniczący klas przeprowadzili dyskusje, podczas których uczniowie wspólnie z wychowawcami zastanawiali się, jakie działania zaplanować do realizacji na rok szkolny 2017/2018. Na podstawie diagnozy potrzeb uczniowskich powstał plan pracy zawierający zebrane pomysły.
  • Dnia 13.10.2017 r. odbyło się spotkanie z dyrektorem, p. Jarosławem Michalakiem, który udzielił kilku wskazówek dotyczących zaplanowanych działań i zaakceptował stworzony plan.