• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Wizyta studyjna we Francji

3

Wizyta studyjna we Francji

  Spotkanie było kolejnym etapem realizacji projektu „A Song to Integrate Nations and Gather All  Colors Together”  Comenius 2012-2014. Całej naszej wizycie towarzyszyła muzyka  i dżwięk fletu- typowego dla Francji instrumentu.  Nauczyciele i uczniowie w trakcie róznych zajęć poznawali tradycyjne tańce, pieśni krajów uczestniczących w projekcie jak również wzieli udział w warsztatach mających na celu uwrażliwienie nas na problem rasizmu.
   COLLE HONORE D'URFE w ST Etienne jest szkołą wielonarodowościowa oraz wielowyznaniowa, a mimo to wszyscy szanują się, nie zwracają uwagi na kolor skóry czy religię. Nauczyciele są otwarci, zaangażowani w działania na rzecz uczniów i szkoły.
   Wizyta we Francji była niezwykłym przeżyciem dla uczennic gimnazjum Diany Sawczuk i Natalii Czupryny. Oto ich wrażenia z pobytu: „Po powrocie wszyscy pytają: Jak było?. Trudno streścić to w jednym słowie. Nowym przeżyciem był lot samolotem. Kiedy po raz pierwszy zobaczyłyśmy francuskie rodziny czułyśmy zakłopotanie. Okazało się jednak, iż są one bardzo gościnne. Dzięki temu, że mieszkałyśmy wśród Francuzów mogłyśmy spróbować tradycyjnych potraw. Jedną z nich były żabie udka, które okazały się bardzo smaczne. Nie obyło się także bez serów, z których słynie Francja. Na uwagę zasługują także tamtejsze przepyszne słodycze. W trakcie wizyty zwiedziliśmy jedno z największych miast Francji- Lyon, który posiada zabytkowe, interesujące budowle”.
  Wizyta  jest już tylko wspomnieniem , pozostały jednak nowe znajomości, które chcemy utrzymać oraz nowe  doświadczenia, dzięki którym staliśmy się bardziej otwarci na inne kultury.
Następna wizyta już w maju w Szwecji.


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.