W  ramach innowacji pedagogicznej ,,Podróże z książką”  uczniowie klasy Ia i Ib Publicznej Szkoły Podstawowej w Staninie  pod kierunkiem  pani Barbary Mróz i pani Teresy Wardak gościli przedstawicieli  Gminy Stanin.  Swoją obecnością zaszczycili uczniów i nauczycieli Wójt Gminy Stanin pan  Krzysztof Kazana,  Zastępca Wójta Gminy Stanin  pan  Sławomir  Rzymowski oraz Dyrektor Zespołu Ekonomiczno - Administracyjnego Szkół w Staninie pan Sebastian Ignaciuk.  Wśród zaproszonych gości była również Pani Dyrektor  Szkoły Izabela Gromada,  która wspiera  nasze działania czytelnicze.  Samorządowcy czytali uczniom baśnie ,,Śpiąca Królewna” ,  ,,Księżniczka na ziarnku grochu” oraz ,,Brzydkie kaczątko”.  Uczniowie zatroskani o losy bohaterów  w ciszy i skupieniu wsłuchiwali  się czytanym treściom. Na ich twarzach widać było wzruszenie, radość , a niekiedy smutek i zatroskanie.  Z pewnością nikt nie ma wątpliwości, że czytanie pobudziło wyobraźnię i ciekawość uczniów, ubogaciło ich wewnętrznie, utwierdziło w przekonaniu, co jest dobre , a co złe oraz pozwoliło zrozumieć,  że warto pomagać innym. Uczniowie nagrodzili naszych gości gromkimi brawami i  wręczyli własnoręcznie wykonane laurki.  W zamian otrzymali słodkie upominki . Organizatorki spotkania podziękowały  przybyłym gościom  za  zaangażowanie w  promocję czytelnictwa, zaś zwracając  się do uczniów zachęciły ich do dalszego poznawania znanych i mniej znanych baśni i bajek.