• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Wycieczka do Warszawy

2

Wycieczka do Warszawy

 

Wczesnym rankiem 15 grudnia uczniowie klas trzecich gimnazjum wyruszyli autokarem na wycieczkę do Warszawy, aby wzbogacić  swoją wiedzę o świecie nauki i techniki. Celem było Centrum Nauki Kopernik, gdzie znajduje się około 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych, Teatr Robotyczny, Park Odkrywców oraz Planetarium.

Na stanowiskach doświadczalnych i różnorodnych przyrządach uczniowie mogli samodzielne wykonywać, obserwować i wyjaśniać wiele zjawisk. Zwiedzając obiekt przeprowadzali różne eksperymenty. Dowiedzieli się, jak rozchodzą się fale dźwiękowe oraz światło, a także w jaki sposób wprawiane są w ruch palce dłoni. Była to również znakomita okazja do samodzielnego wyprodukowania prądu elektrycznego, do przyjrzenia się, jak powstaje tornado oraz doświadczenia tego, co się dzieje podczas trzęsień ziemi.

Największą atrakcją CNK było planetarium „Niebo Kopernika”, gdzie dzięki projekcjom na sferycznym ekranie, otaczającym widownię ze wszystkich stron oraz nowoczesnym technologiom multimedialnym, uczestniczyliśmy w seansie odnosząc wrażenie przebywania w najodleglejszych zakątkach kosmosu.

W planie był również Park Trampolin - Hangar 646.  Szaleństwo sportowe, które podobało się wszystkim bez wyjątku. Gdy weszliśmy do głównej hali naszym oczom ukazała się ogromna przestrzeń złożona z wielu trampolin. Instruktor przeprowadził z nami profesjonalną rozgrzewkę i prezentował kolejne ćwiczenia do naśladowania. Wzięliśmy udział w lekcji wychowania fizycznego składającej się z nauki podstaw skakania na trampolinach, konkursów na najlepsze ewolucje, wspólnego rozciągania się, testów sprawnościowych oraz gry w zbijaka. Skokom, obrotom, przewrotom nie było końca…

Niestety, czas w tak niesamowitych miejscach mija naprawdę szybko.

Po zwiedzaniu uczniowie udali się na obiad, a wieczorem wyruszyli w podróż powrotną. Dzięki tej wspaniałej wycieczce młodzież miała okazję przekonać się, że przy niewielkim wysiłku można zgłębiać naukę i przy niej jednocześnie się bawić.


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.