• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Żywa lekcja z pokazem drapieżnych ptaków

19

Żywa lekcja z pokazem drapieżnych ptaków

10 stycznia 2018 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niesamowitej lekcji, pt: "Ptaki drapieżne". Poprowadzili ją Harris Hawk Grzegorz Laskowski z ptakami drapieżnymi. Podczas zajęć zaprezentowano dwie sowy, dwa sokoły i jastrzębia. Prezentacja była bardzo ciekawa i wnosiła wiele ciekawych wiadomości o tych ptakach.

Uczniowie poznali ciekawostki z ich życia i najdziwniejsze cechy charakterystyczne danego gatunku. Dowiedziały się np., że sokół wędrowny jest bardzo wyjątkowy, dlatego, że jest najszybszym stworzeniem na ziemi – lata z prędkością około 400km/h! Okazało się, że sowy wcale nie są mądre, ale potrafią przekręcać głowę o 270 stopni. Puchacz jest bezszelestnym łowcą, a płomykówka gdy poluje zimą – potrafi namierzyć myszkę pod śniegiem kierując się tylko odgłosem bicia jej serca. Nie bez przyczyny lekcję nazwano „żywą”, gdyż dzieci mogły zobaczyć te ptaki praktycznie na wyciągnięcie ręki: w locie (ponad głowami), w różnych działaniach, podczas tresury, a nawet pogłaskać. Była to znakomita lekcja bez podręczników i zeszytów, ale z wyjątkowymi „pomocnikami naukowymi”.

Więcej informacji http://www.ptakidrapiezne.pl


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.