• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Wizyta Gości Zagranicznych

50

Wizyta Gości Zagranicznych

Wizyta gości z Turcji, Szwecji, Francji, Rumunii, Bułgarii w Zespole Szkół w Staninie w dniach 16-22 marca 2014 była kolejnym etapem  projektu „A Song to Integrate Nations and Gather All Colors Together” realizowanego w ramach europejskiego programu edukacyjnego „Uczenie się przez całe życie” Comenius-Partnerskie Projekty Szkół.

Tematem przewodnim wizyty była muzyka i jej obecność w różnych sferach życia człowieka. Nauczyciele i uczniowie z Turcji, Szwecji, Francji, Rumunii, Bułgarii i Polski uczestniczyli w grach i zabawach umożliwiających poznanie różnych kultur i akceptacji ich różnorodności.

Ambasadorami polskiej kultury folkowej był Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej "ŁUKOWIACY" przy Łukowskim Ośrodku Kultury, który przedstawił tradycyjne tańce i pieśni przy akompaniamencie tradycyjnych instrumentów ludowych oraz szkolny zespół ludowy prowadzony przez nauczycielkę muzyki panią Jolantę Skwarek.

Uczestnikom spotkania została przybliżona sylwetka J.A. Comeniusa i jego poglądy na naukę języka obcego. Nauczyciele z zagranicy obserwowali wykorzystanie muzyki przez polskich nauczycieli w procesie nauczania. Lekcje otwarte poprowadziły: Marzena Wierzchowska, nauczycielka języka polskiego oraz Krystyna Rosłoń, nauczycielka języka rosyjskiego.

Uczniowie i nauczyciele odwiedzili Warszawę i Kraków i poznali ważne miejsca i symbole narodowe dla historii Polski. Szczególnym zainteresowaniem wszystkich uczestników spotkania cieszyły się miejsca związane z Fryderykiem Chopinem. W Warszawie odwiedziliśmy kościół Świętego Krzyża, w którym złożona jest urna z sercem wybitnego kompozytor, w Krakowie weszliśmy do Sali Zielonej muzeum UJ Collegium Maius i podziwialiśmy pamiątki po Fryderyku Chopinie.

Kolejna i zarazem ostatnia wizyta w czerwcu 2014 w Turcji.

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.