• pocztazs-stanin.pl
  • (25) 796 11 84

Delegacja Turecka w ZS Stanin

36

Delegacja Turecka w ZS Stanin

W dniach 18 – 23  listopada 2013 roku Zespół Szkół w Staninie gościł delegację tureckich przedstawicieli instytucji realizujących projekt „Czy jesteś świadomy?” wspierany przez Centralny Instytut Finansów. Głównym celem wizyty było ukazanie gościom sposobów i metod rozwijania demokracji oraz poszanowania praw człowieka w szkołach i rodzinach.Organizacją wizyty zajęła się szkoła stanińska, która współpracowała z Kuratorium Oświaty w Cankiri w ramach projektu Comenius Regio w latach 2011-2013. Goście zwiedzili cztery placówki gminy Stanin – Zespół Szkół Staninie, Zespół Szkół w Zagoździu, Szkołę Podstawową w Sarnowie i Szkołę Podstawową w Jonniku. W szkole w Staninie zorganizowano warsztaty edukacyjne „Demokracja – za, czy przeciw?”, które prowadzone były przez dyrektora placówki, p. Janusza Sobiecha.  Goście obserwowali również lekcję prezentującą elementy oceniania kształtującego, które okazały się nieznane dla Turków. Wizyta w Staninie została oceniona jako bardzo wartościowa przez delegację z Turcji. Obecni „zabrali” ze sobą mnóstwo pomysłów, które będą wdrażać na własnym gruncie.

 


wróć
Zapisz się na nasz newsletter

Poinformujemy cię o wywiadówkach, wycieczkach i aktualnościach.