Podczas spotkania w Szwecji nauczyciele dzielili się swoim doświadczeniem w zakresie wykorzystania muzyki w nauce języków, co było ciekawym doświadczeniem, z uwagi na różnorodność przedstawianych metod i technik pracy. Mieliśmy okazję obserwować pracę nauczycieli z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Zostały nam również przedstawione zasady funkcjonowania szkoły szwedzkiej, której priorytetem jest indywidualizacja w procesie edukacyjnym.

Uczniowie i nauczyciele poznali kulturę i zwyczaje Szwecji ze szczególnym uwzględnieniem ludowej muzyki i charakterystycznego dla tego kraju instrumentu-akordeonu. Wszyscy partnerzy brali udział w tworzeniu piosenki projektu, która zostanie zaprezentowana na ostatnim spotkaniu w Turcji.

Wizyta  w Szwecji obfitowała w liczne atrakcje. Odwiedziliśmy miedzy innymi miejsce wpisane na światową listę dziedzictwa UNESCO- High Coast, niektórzy z nas spróbowali mięsa z renifera.Kolejne spotkanie zaplanowane jest w październiku 2013 w Rumunii.