Z okazji Święta 3-go Maja po raz pierwszy w naszej szkole odbył się szkolny turniej „Kocham Cię, Polsko”, łączący elementy teleturnieju i show rozrywkowego.

Celem wydarzenia było:

• wzbudzenie u uczniów poczucia patriotyzmu i tożsamości narodowej;
  • kształtowanie szacunku do własnego państwa i jego symboli narodowych;
  • kształtowanie emocjonalnego związku z regionem, krajem;
  • radosne świętowanie oraz integracja uczniów;
  • świadome uczestnictwo w pielęgnowaniu tradycji.

Do rywalizacji z wiedzy o naszej ojczyźnie stanęły pięcioosobowe drużyny z klas I-III.

Reprezentanci zostali wybrani przez losowanie:

• klasa IA: Amelia Ambroziak, Marcel Goławski, Patrycja Konieczna, Krzysztof Stefaniak, Maja Świeczak;
  • klasa IB: 2Maciej Bednarczyk, Adam Lendzion, Bartosz Wiąckiewicz, Adam Wysokiński, Natalia Mazurek;
  • klasa IIA: Julia Janaszek, Agnieszka Lendzion, Pola Krasucka, Martynka Niedźwiadek, Krystian Połeć;
  • klasa IIB: Kinga Koślacz, Jan Lendzion, Krystian Redzik, Franciszek Skwarek, Oskar Tomaszewski;
  • klasa IIIA: Natalia Bogusz, Bartosz Grochowski, Jolanta Kazana, Alan Lendzion, Oliwa Zdziebłowska;
  • klasa IIIB: Iga Gajewska, Antoni Goławski, Zofia Kuźniak, Bartosz Sawczuk, Lena Włodarczyk.

Uczestnicy swoją wiedzę sprawdzili w różnych konkurencjach, m.in. co wiem o Polsce, które to miasto, kto pierwszy ułoży hasło, urodziny. Dodatkowo dwa zadania były skierowane do publiczności: zagadki oraz usłysz słowo w piosence. Jedna konkurencja była przeznaczona dla nauczycieli, którzy odpowiadali na pytania o naszej ojczyźnie: klasa IA – Teresa Wardak, klasa IB – Agnieszka Włodarczyk, klasa IIA – Anna Witek, klasa IIB – Jadwiga Blachowicz, klasa IIIA – Małgorzata Jastrzębska, klasa IIIB – Jolanta Skwarek.

Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się ogromną wiedzą o naszej ojczyźnie.

Pojedynek klas pierwszych wygrała klasa IA, klas drugich IIB, a w klasach III był remis.

Zdobyta wiedza na pewno przyda się uczniom w życiu oraz na kolejnych etapach kształcenia.

Organizatorem turnieju była Agata Skwarek. O nagłośnienie zadbał Jarosław Kania