Telefon 25 796 11 84
E-mail poczta@zs-stanin.pl
Witaj
Witamy
Wyświetl stronę jako PDF

W dniach 17-21.05.2022r. w naszej szkole przebywała grupa nauczycieli z następujących państw: Włoch, Portugalii  i Turcji. Gościli w ramach międzynarodowego projektu programu Erasmus+ „Tell me more”.

Projekt, który trwał od 1.09.2019r., prezentuje szeroko rozumiane czytelnictwo jako sposób wszechstronnego  rozwoju ucznia, wspiera innowacyjne strategie, integrację kulturową,  doskonalenie umiejętności językowych, stosowanie nowoczesnych technik i narzędzi cyfrowych w procesie edukacji oraz przekazywanie wiedzy i doświadczenia pedagogicznego na poziomie europejskim.

W środę, 18.05.2022r., w Zespole Szkół w Staninie gości powitał wicedyrektor szkoły p. Jarosław Michalak, wychowawcy oraz uczniowie. Ceremonię powitalną uświetniły występy szkolnego zespołu „Jarzębinki oraz montaż słowno-muzyczny upamiętniający 102 rocznicę urodzin Papieża – Polaka.

Wizyta obfitowała w zajęcia edukacyjne prowadzone przez nauczycieli z naszej szkoły oraz ze szkół partnerskich. Ważnym elementem programu było poznawanie metod stosowanych przez nauczycieli  podczas realizowanych zajęć dydaktycznych poświęconych rozwijaniu zainteresowania książką. Goście uczestniczyli w lekcji otwartej, podczas której polscy uczniowie tworzyli opowiadania w języku angielskim na podstawie „książki niemej”, zaś w ramach korelacji przedmiotowej przeprowadzali wywiady z gośćmi.  Nauczyciele z: Turcji, Portugalii i Włoch odwiedzili polskich uczniów w klasach, gdzie czytali im tradycyjne w swoich krajach opowiadania.

W sobotę uczestnicy projektu brali udział w warsztatach nt.: „Jak rozwijać zamiłowanie do czytania wśród uczniów mających problem z widzeniem” oraz zwiedzili Niewidzialną Wystawę w Warszawie. Odbyła się również wspólna wycieczka do Lublina, gdzie siódmoklasiści i goście zwiedzili Obóz Koncentracyjny na Majdanku oraz Stare Miasto w Lublinie.

Wizyta w Staninie była ostatnią wizytą w ramach projektu „Tell me more”. Oprócz głównego celu współpracy międzynarodowej, jakim było promowanie książki jako sposobu spędzania wolnego czasu przez nastolatków, była to okazja do zdobycia ciekawych doświadczeń zawodowych, a także  poznania nowych metod pracy z młodzieżą.  

Nauczyciele naszej szkoły od 2005 roku podejmowali wysiłek współpracy międzynarodowej. Nasze działania w ramach wszystkich zrealizowanych projektów „Erasmus +” służyły budowie potencjału jakości pracy zawodowej i ze społecznością szkolną.




Pierwszą rzeczą musi być zawsze dobro dziecka

Ono musi się czuć kochane, ale musi też czuć się bezpiecznie.
Wiedzieć, co może, a czego nie wolno mu robić.

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com