Uczniowie klasy VIIa i VIIb  na lekcjach geografii pod kierunkiem  p. Joanny Koniecznej przygotowali projekt edukacyjny  „Gmina Stanin w liczbach”.

Podczas realizacji projektu uczniowie porównywali dane statystyczne dotyczące ludności i urbanizacji w Polsce oraz w gminie swojego miejsca zamieszkania. Samodzielnie zdobywali informacje z różnych źródeł tj. podręcznik do geografii, Internet, dane statystyczne, Urząd Gminy Stanin. Wykonywali zadania związane z obliczaniem współczynnika przyrostu naturalnego/ przyrostu rzeczywistego, gęstości zaludnienia, wskaźnika urbanizacji oraz wskaźnika bezrobocia. Ponadto porównywali je i samodzielnie wyciągali wnioski na temat przyszłości demograficznej naszej gminy i kraju. Efekty swojej pracy w grupach uczniowie przedstawili w postaci prezentacji multimedialnych oraz ciekawych quizów podsumowujących, które zaprezentowali na forum klasy.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi pracami siódmoklasistów oraz rozwiązania quizów podsumowujących celem sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu demografii naszej gminy i ojczyzny.

Do pobrania:

.pptx251.56 KB