W dniu 14 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi i od czterech lat również Międzynarodowy Dzień Matematyki. Pierwszy raz Dzień Liczby Pi świętowano w 1988 roku w Muzeum Nauki Exploratorium w San Francisco. Popularne obchody tzw. Pi Day z czasem dotarły ze Stanów Zjednoczonych również do Europy.

Nasi uczniowie w różnorodny sposób uczestniczyli w obchodach tego święta. Czwartoklasiści rozwiązywali rebusy i wykreślanki związane z liczbą Pi. Uczniowie klasy 5 i 6  poznali historię liczby Pi oglądając prezentację multimedialną. Zmierzyli się również z zadaniem polegającym na wyszukaniu jak największej liczby wyrazów zawierających „PI”. Najwięcej emocji budziło wyzwanie plegające na pomiarach obwodów i średnic okrągłych przedmiotów. Po przeliczeniu stosunku tych wielkości uzyskaliśmy przybliżoną wartość liczby Pi.  Uczniowie klas 7a i 7b rozwiązywali złożoną zagadkę detektywistyczną pracując w grupach. Wszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem rozwiązywali przygotowane dla nich zadania.

Opiekunowie projektu: nauczyciele matematyki.