Dnia 20.03.2024r. odbyła się wycieczka klas IVA, IVB i VB pod opieką Pań Anny Cieślak, Cecylii Barszcz, Teresy Oskroby i ks. Kamila Wasilewskiego do Ośrodka Rehabilitacji osób niewidomych w Laskach i Sanktuarium Maryjnego w Niepokalanowie.

W Ośrodku Rehabilitacji dla Osób Niewidomych Siostra Andżelika wyświetliła krótki film o działalności, pracy i nauki, szczególnie dzieci niewidomych i przystosowania ich do życica. Została zaprezentowana nam maszynka do tworzenia tekstu alfabetu Braillea oraz przykładowy układ liter - każdy z uczniów mógł także zobaczyć książkę napisaną tym alfabetem. Zwiedziliśmy także kaplicę, miejsce pochowania bł. Siostry Róży Czackiej, założycielki Ośrodka, która także była niewidoma oraz miejscowy cmentarz.

W Niepokalanowie dzięki uprzejmości Ojców Franciszkanów zwiedziliśmy Muzeum o działalności i śmierci o. Maksymiliana Marii Kolbego, w podziemiach bazyliki obejrzeliśmy Panoramę Tysiąclecia -  ruchomą szopkę dla upamiętnienia Tysiąclecia Chrztu Polski w 1966 r., ilustrującą historię Kościoła w Polsce oraz Misterium Męki Pańskiej w formie zmieniającej się scenografii i ruchomych figur.

Wycieczkę zakończyliśmy wizytą w restauracji Mc. Donalds w Błoniach k. Warszawy.