Popularyzacja literatury dla dzieci i młodzieży, rozwijanie wrażliwości na piękno słowa pisanego, wyrabianie nawyku czytania, jako formy spędzania wolnego czasu, uczenie rywalizacji w przyjemnej atmosferze, a wszystko to na szkolnym Konkursie Pięknego Czytania. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas 2-8 SP Stanin, którzy 5 kwietnia prezentowali swoje umiejętności czytelnicze w bibliotece szkolnej. Po wysłuchaniu, komisja w składzie:  dyrektor p. I. Gromada, wicedyrektor p. J. Michalak, pedagog p. B. Łazuga, nauczyciel bibliotekarz p. W. Michalak wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach.

Kategoria klasy 2-3

1 miejsce- Gabriela Zdankowska kl. 2b, Lena Sprycha kl. 3a

2 miejsce- Bartosz Wiąckiewicz kl. 3b

3 miejsce- Piotr Jalowski kl. 2a

Kategoria klasy 4-8

1 miejsce- Amelia Mińska kl. 7a

2 miejsce- Weronika Świętochowska  kl. 4b

Wyróżnienie otrzymali: Julia Kot kl. 8a, Michał Matyszek kl. 8b

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Pozostali uczniowie dyplomy uczestnictwa. Konkurs był jednym z zadań projektowych realizowanych w ramach NPRC.