5 marca bieżącego roku na stadionie przy Gminnej Bibliotece w Kosutach odbyła się XI Edycja Gminnych Biegów Tropem Wilczym zorganizowana z okazji obchodzonego 1 marca „Dnia Żołnierzy Wyklętych”.

Udział w tym wydarzeniu wzięli min. uczniowie Szkoły Podstawowej w Staninie, którzy rywalizowali w 4 kategoriach wiekowych: dziewczęta i chłopcy z klas I-III oraz dziewczęta i chłopcy z klas IV-VI. Do biegu łącznie zgłosiło się ponad 36 uczniów szkoły. Dzieci zostały ubrane w biało-czerwone barwy i po rozgrzewce przystąpiły do pokonania wyznaczonego dystansu. Dopingowane przez swoje rodziny oraz opiekunki: Joannę Smyk i Bożenę Skwarek, po sportowej walce wszystkie ukończyły bieg i na mecie otrzymały pamiątkowe medale. Najlepsi otrzymali również puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Gminy Stanin i wręczone przez Wójta Gminy Stanin Krzysztofa Kazanę.

Przedstawiamy liderów poszczególnych kategorii naszej szkoły:

Dziewczęta 1-3
II miejsce Aleksandra Kowalska 1b