Dnia 21 listopada 2019 r. w związku z obchodami Tygodnia Edukacji Globalnej chętni uczniowie z klasy VIIIa pod opieką p. Joanny Koniecznej, wzięli udział w WIRTUALNYM FESTIWALU DLA ZESPOŁÓW UCZNIOWSKICH, w którym drużyny z różnych miejscowości z całej Polski uczestniczyły we wspólnej zabawie online. Ich zadaniem było wykonanie na wymaganej platformie internetowej oraz na tablicy Padlet w sumie 6 bardzo obszernych zadań, które łącznie wymagały realizacji 18 różnych poleceń oraz całkowitego zaangażowania zespołów przez 5 godzin zegarowych.

Jednym z zadań było opracowanie „DRZEWA WYZWAŃ I ROZWIĄZAŃ”, które służyło do analizy wyzwań dla naszej społeczności nt. zmian klimatu. Ciekawym doświadczeniem było również zaprezentowanie naszej szkoły na MAPIE projektów młodzieżowych zaangażowanych w udział w Wirtualnym Festiwalu oraz rozwiązanie Quizu o Celach Zrównoważonego Rozwoju w wyniku, którego poprawność rozwiązania w postaci średniej dla obu zespołów wyniosła 75%.

Udział w powyższym przedsięwzięciu był dla uczniów dużym wyzwaniem zarówno pod względem wymaganej wiedzy z zakresu Celów Zrównoważonego Rozwoju, ale również kreatywności. Uczniowie mieli okazję rozwijać umiejętność krytycznego myślenia w zakresie określenia wyzwań globalnych dla naszej lokalnej społeczności oraz rozwijania umiejętności korzystania z technologii ICT- nowością była bowiem tablica Padlet. Oba zespoły uczniowskie z sukcesem ukończyły Wirtualny Festiwal dla Zespołów Uczniowskich i otrzymały dyplomy.